اطلاعات مهمی که باید در کارت ویزیت درج کنین! - آکادمی آموزش گرافیک

اطلاعات مهمی که باید در کارت ویزیت درج کنین!

اطلاعات مهمی که باید در کارت ویزیت

امروز قراره در مورد کارت ویزیت صحبت کنیم. کارت ویزیت یه وسیله کوچیک و جمع و جوره که می‌تونه اطلاعات مهمی رو در مورد شما یا کسب و کار شما به دیگران منتقل کنه.

در این مقاله، قراره بهتون یاد بدیم که چه اطلاعات مهمی رو باید در کارت ویزیت خودتون درج کنید و چطور کارت ویزیت موثری طراحی کنین.

پس با ما همراه باشین تا کارت ویزیت‌هایتون رو به بهترین شکل ممکن طراحی کنین.

اطلاعات مهم برای درج در کارت ویزیت

اطلاعاتی که روی کارت ویزیتتان قرار میدین، میتونه اولین تجربه ارتباطی با مشتریانتون رو شکل بده. بیاین نگاهی به این اطلاعات حیاتی بیندازیم:

1. نام و سمت:

 •  نام و سمت خودتون رو با یه فونت متناسب با هویت شخصی خودتون انتخاب کنین. این اطلاعات باید تو چشم و قابل فهم باشن.

  2. نام شرکت و لوگو: 

  لوگو یک نماد بصریه که برای شناسایی یک شرکت، محصول یا خدمات استفاده می‌شه. لوگو می‌تونه به ایجاد یه هویت برند قوی کمک کنه و به مخاطبین کمک کنه تا کسب و کار تون رو به خاطر بسپارن.

  لوگو یک عنصر مهم در طراحی کارت ویزیته. لوگو می‌تونه به برجسته کردن کارت ویزیت شما و ایجاد یک ظاهر حرفه‌ای کمک کنه.

  هنگام انتخاب لوگو برای استفاده در کارت ویزیت خود، به موارد زیر توجه کنید:

  • سادگی: لوگو باید ساده و قابل فهم باشه. مخاطب باید بدون اینکه کارت ویزیت رو زیر و رو کنه، بتونه لوگو رو ببینه و بفهمه شما چه کسب و کاری دارین.
  • خوانایی: لوگو باید در اندازه کوچک نیز خوانا باشه. کارت ویزیت معمولاً یه قطعه کاغذ کوچکه، بنابراین لوگو باید به گونه‌ای طراحی بشه که در این اندازه نیز خوانا باشه.
  • قابلیت تشخیص: لوگو باید به راحتی قابل تشخیص باشه. مخاطب باید بتونه لوگو شما رو از سایر لوگوها تشخیص بده.
  • مرتبط بودن: لوگو باید با کسب و کار یا خدمات تون مرتبط باشه. مخاطب باید بتونه با دیدن لوگو، کسب و کار یا خدمات شما رو در ذهن خود تداعی کنه.

  اگر شما یک کسب و کار دارین، داشتن یه لوگو ضروریه. لوگو می‌تونه بهتون کمک کنه تا کسب و کار خودتون رو از رقبا متمایز کنین و به مخاطبین کمک میکنه تا شما رو به خاطر بسپارن.

به این مقاله حتما سر بزن

لوگو برای درج در کارت ویزیت
 • 3.اطلاعات تماس

  اطلاعات تماس شامل شماره تلفن، آدرس ایمیل، آدرس وب سایت و سایر اطلاعات تماسی هست که مخاطبان می‌تونن از طریق اون با شما ارتباط برقرار کنن. اطلاعات تماس یک عنصر مهم در کارت ویزیته که می‌تونه به شما کمک کنه تا با مخاطبان خود در ارتباط باشین.

  هنگام انتخاب اطلاعات تماس برای استفاده در طراحی کارت ویزیت حرفه ای خود، به موارد زیر توجه کنید:

  1. اطلاعاتی رو انتخاب کنین که برای مخاطبان شما مهم باشه: به عنوان مثال، اگر شما یک کسب و کار خدماتی دارین، ممکنه بخواین شماره تلفن و آدرس ایمیل خودتون رو در کارت ویزیت  قرار بدین. اگر شما یک کسب و کار محصول محور دارین، ممکن هست بخواین آدرس وب سایت خودتون رو  در کارت ویزیت خود قرار بدین.
  2. اطلاعات تماس خودتون رو به طور دقیق و کامل وارد کنین. مخاطبان شما باید بتونن با استفاده از اطلاعات تماس شما باهاتون ارتباط برقرار کنن.
  3. اطلاعات تماس خود رو به گونه‌ای قرار بدین که خوانا باشه. مخاطبان شما باید بتونن به راحتی اطلاعات تماس شما رو در کارت ویزیت شما ببینن.
  در ادامه چند نکته برای طراحی اطلاعات تماس برای استفاده در کارت ویزیت رو بهتون میگیم:

  از یک فونت خوانا استفاده کنین : فونت خوانا می‌تونه به مخاطبان شما کمک کنه تا اطلاعات تماس شما رو به راحتی ببینن.
  از رنگ‌های روشن و متضاد استفاده کنین : رنگ‌های روشن و متضاد می‌تونن به برجسته کردن اطلاعات تماس شما در کارت ویزیت کمک کنن.

4.شبکه های اجتماعی

کارت ویزیت یه ابزار مهم برای معرفی خودت به بقیه آدما هست. همینطور که قبلا گفتیم تو کارت ویزیتت معمولاً اطلاعات کلیدی مثل نام، شماره تلفن، ایمیل، آدرس و وبسایت رو میتونی بنویسی. اما تو دنیای مدرن امروزی، شبکه های اجتماعی هم یه بخش مهم از زندگی ما شده. پس چرا از اونها در کارت ویزیتمون استفاده نکنیم؟

اضافه کردن شبکه های اجتماعی به کارت ویزیت مزایای زیادی داره. اول اینکه به مخاطبات اجازه میده که به راحتی باهات در ارتباط باشن. دوم اینکه بهت کمک میکنه که برند شخصی خودت رو تقویت کنی. سوم اینکه بهت امکان میده که محتوای بیشتری در مورد کسب و کار یا حرفه ات به اشتراک بذاری.

اما چه شبکه های اجتماعی رو باید در کارت ویزیتت استفاده کنی؟ این به نوع کسب و کار یا حرفه ات بستگی داره. اما به طور کلی، شبکه های اجتماعی زیر رو میتونی در نظر بگیری:

 • برای کسب و کارهای تجاری: LinkedIn، Twitter، Facebook، Instagram
 • برای کسب و کارهای خدماتی: LinkedIn، Instagram، Facebook، telegram
 • برای کسب و کارهای هنری: Instagram، YouTube، TikTok، Pinterest
 • برای کسب و کارهای شخصی: Instagram، Facebook، LinkedIn، Twitter

البته، لازم نیست که همه این شبکه ها رو در کارت ویزیتت استفاده کنی. فقط کافیه شبکه هایی رو انتخاب کنی که بیشترین کاربرد رو برای مخاطباتت دارن.

برای اضافه کردن شبکه های اجتماعی به کارت ویزیتت، میتونی از روش های زیر استفاده کنی:

 • نوشتن آدرس شبکه های اجتماعی روی کارت ویزیت: این روش ساده ترین روشه، اما ممکنه فضای زیادی از کارت ویزیتت رو اشغال کنه.
 • استفاده از QR Code : QR Code یه کد دوبعدیه هست که با اسکن کردن اون میتونی به صفحه شبکه های اجتماعی یه فرد دسترسی پیدا کنی. این روش فضای کمتری از کارت ویزیتت رو اشغال میکنه و جذابیت بیشتری هم داره.
 • استفاده از لینک کوتاه: لینک کوتاه یه نسخه کوتاه شده از آدرس یک وبسایت یا صفحه شبکه اجتماعیه. این روش فضای کمتری از کارت ویزیتت رو اشغال میکنه و به راحتی میتونی اون رو در کارت ویزیتت جا بدی.

یه نکته مهم دیگه: قبل از اضافه کردن شبکه های اجتماعی به کارت ویزیتت، حتماً مطمئن شو که پروفایل شبکه های اجتماعیت مرتب و حرفه ای هست. چون مخاطبان ممکنه بعد از دیدن کارت ویزیتت به پروفایل شبکه های اجتماعیت سر بزنن. پس سعی کن که اطلاعات دقیق و مفیدی در مورد کسب و کار یا حرفه ات در پروفایل شبکه های اجتماعیت قرار بدی.

اطلاعات درباره کارت ویزیت| شبکه های اجتماعی

5.شعار تبلیغاتی

شعار تبلیغاتی یه جمله کوتاه و مختصریه که هدفش اینه که توجه مخاطب رو جلب کنه و برند یا کسب و کار رو معرفی کنه. شعار تبلیغاتی باید گیرا و جذاب باشه تا بتونه در ذهن مخاطب باقی بمونه.

شعار تبلیغاتی کارت ویزیت هم باید این ویژگی ها رو داشته باشه. چون کارت ویزیت یه ابزار تبلیغاتیه که معمولاً در جاهای مختلف به چشم میاد، شعار تبلیغاتی روی کارت ویزیت باید بتونه توجه مخاطب رو جلب کنه و بهشون یادآوری کنه که شما چه کسی هستین و چه خدمات یا محصولاتی رو  ارائه میدین.

یه سری نکات کلیدی برای نوشتن شعار تبلیغاتی کارت ویزیت وجود داره که باید بدونین:

 • کوتاه و مختصر باشه: شعار تبلیغاتی باید حداکثر 5 کلمه باشه تا بتونه به راحتی در ذهن مخاطب باقی بمونه.
 • گیرا و جذاب باشه: شعار تبلیغاتی باید مخاطب رو به فکر فرو ببره یا احساسی در اون ایجاد کنه.
 • مرتبط با کسب و کار شما باشه: شعار تبلیغاتی باید به نوعی مرتبط با کسب و کار شما باشه تا بتونه برند یا خدمات شما رو به مخاطب معرفی کنه.

یه سری مثال از شعارهای تبلیغاتی کارت ویزیت:

برای یک زندگی بهتر (محصولات بهداشتی)

طعم زندگی (رستوران)

زیبایی در دستان شما (سالن زیبایی)

موفقیت در یک تماس (مشاوره کسب و کار)

شما شایسته بهترین ها هستین(فروشگاه لباس)

البته این فقط یه سری مثاله و شما میتونین با توجه به کسب و کار خودتون یه شعار تبلیغاتی خلاقانه و جذاب بنویسین.

یه راه خوب برای نوشتن شعار تبلیغاتی اینه که از خودتون این سوال رو بپرسین که میخواین مخاطب با شنیدن شعار شما چه حسی داشته باشه؟ بعد از اینکه جواب این سوال رو پیدا کردین، میتونید شروع به نوشتن شعار کنین.

این آموزش رو حتما ببین!

شعار تبلیغاتی برای کارت ویزیت
خط برش برای چاپ کارت ویزیت

خط ایمنی چاپ برای کارت ویزیت یه خط فرضیه که دور کارت قرار می گیره. این خط برای اینه که اگه توی فرآیند چاپ یا برش کارت مشکلی پیش اومد، تمام اطلاعات کارتت از بین نره.

خط ایمنی چاپ معمولاً 5 میلی متر  از لبه کارت فاصله داره. این یعنی اگه کارتت توی طول فرآیند چاپ یا برش  6 میلی متر از خط تریم خودش فاصله داشته باشه، هنوز تمام اطلاعات کارتت قابل مشاهده خواهد بود.

برای اینکه خط ایمنی چاپ رو به کارت ویزیتت اضافه کنی، کافیه توی نرم افزار طراحی گرافیکت یه سند جدید ایجاد کنی و اندازه کارت ویزیتت رو تنظیم کنی. بعد با خط کش یه خط  در اطراف سندت ایجاد کن و عرض خط رو روی 5 میلی متر یا تنظیم کن.

بعد از اینکه خط ایمنی چاپ رو به کارت ویزیتت اضافه کردی، تمام اطلاعات کارتت رو داخل ناحیه ایمنی قرار بده. این کار باعث میشه که اگه توی فرآیند چاپ یا برش مشکلی پیش اومد، تمام اطلاعات کارتت قابل مشاهده باشه.

سخن آخر

با اتمام این مقاله، امیدواریم که راهنمایی جامعی برای ایجاد کارت ویزیت حرفه‌ای و جذاب برای شما فراهم شده باشه. اطلاعات مهمی که باید در کارت ویزیت قرار بدین، نه تنها ارتباطات تون رو تسهیل میکنه بلکه یک تصویر قابل یادآوری از هویت حرفه‌ای شما ارائه میده. 

اگر شما هم اطلاعات دیگه ای برای درج در کارت ویزیت سراغ دارین در قسمت کامنت ها  با دوستان آموزش گرافیکی خودتون به اشتراک بگذارین . همچنین میتونین جدیدترین مقالات آموزش های فتوشاپ رو در وب سایت  آکادمی آموزش گرافیک مطالعه کنین.

سوالات متداول

واترمارک‌ها معمولاً برای تأیید اصالت یا حفاظت از حقوق مالکیت تصاویر استفاده میشن. همچنین، شرکت‌ها از واترمارک‌ها برای تبلیغات و نمایش برند خود نیز استفاده میکنن.

بله، سایت های حذف واتر مارک معمولاً توانایی حذف و کاهش واترمارک‌ها رو دارن. با این حال، بعضی از واترمارک‌ها بسیار پیچیده هستن  و حذف اونها ممکنه تا حدودی دشوار باشه.

 

حذف واترمارک از تصویر بدون مجوز مالک ممکنه با حقوق نویسنده و مالک فکری در تضاد باشه. اگر تصویری رو از اینترنت استفاده میکنین، بهترین روش اینه که از تصاویر با مجوز استفاده کنین یا مجوز معتبری از مالک تصویر بگیرین.

از این مقاله خوشت اومد ؟ با دوستات به اشتراک بگذار.

تلگرام
واتساپ
توئیتر
ایمیل
5/5 - (1 امتیاز)

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
انتخاب رنگ در طراحی بنر

انتخاب رنگ در طراحی بنر

آنچه در این پست میخوانید اهمیت انتخاب رنگ در طراحی بنر جلب توجه برانگیختن احساسات  منتقل کردن پیام عواملی که…

بیشتر بخوانید
مزایای استفاده ازکارت ویزیت دو رو

مزایای استفاده از کارت ویزیت دو رو

آنچه در این پست میخوانید مزایای کارت ویزیت دو رو فضای بیشتر برای درج اطلاعات: امکان طراحی مینیمال بیشتر دیده…

بیشتر بخوانید
بهترین برنامه برای طراحی پوستر

بهترین برنامه برای طراحی پوستر چیه؟+ دانلود

آنچه در این پست میخوانید بهترین برنامه های طراحی پوستر از مبتدی تا حرفه ای برای طراحان گرافیک حرفه ای:…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار کاربر کاربر مهمان علیرضا ایزدی ۲۵ مهر ۱۴۰۲

بهترین فونت برای طراحی کارت ویزیت رو معرفی کنید ، ممنون

محمد جواد احمدی ۲۹ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ، در مقاله ای که در ادامه لینکش رو قرار میدم راجع به این موضوع صحبت کردیم.
https://amozeshgraphic.ir/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%81%d9%88%d9%86%d8%aa-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%aa-%d9%88%db%8c%d8%b2%db%8c%d8%aa/

آواتار کاربر کاربر مهمان marya ۲۲ مهر ۱۴۰۲

سلام ممنون از مقاله خوبتون ، لطف کنید بگید که خط برش برای کارت ویزیت با ابعاد ۵*۸ چند میلی متر باید باشه، باتشکر

محمد جواد احمدی ۲۲ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ، خط برش برای تمامی کارت های ویزیت با هر ابعادی یکسان هست و باید بین ۵ الی ۶ میلی متر در نظر گرفته بشه

آواتار کاربر کاربر مهمان ستاره ۲۲ مهر ۱۴۰۲

سلام ، آیا میشه اطلاعات فضای مجازی رو در qr کد قرار بدیم و در کارت ویزیت درج کنیم؟

محمد جواد احمدی ۲۲ مهر ۱۴۰۲

سلام بله میتونید تمامی اطلاعات شبکه های مجازی یا سایت تون رو در یک QR CODE قرار بدین و اون رو در طراحی کارت ویزیت تون استفاده بکنید